Медичний центр Діагностикум у Хмельницькому пропонує гірудотерапію – метод лікування п’явками. Для лікування із 400 видів п’явок, використовується тільки п’явка медична та два її підвиди.

Що дає гірудотерапія? П’явка випускає кров не тільки з вен, але й з мілких артерій і лімфатичних сосудів, у свою чергу вприскуючи 80 біологічно активних речових, у тому числі грудин – фермент, який руйнує тромби, зменшує набряки, вбиває бактерії та покращує імунітет. Після такого лікування грудин залишається в крові та приносить користь на протязі 3-4 місяців.

Що можна лікувати? Гострі захворювання – геморой та різні форми тромбозу. Хронічні захворювання – гіпертонію, стекорардію, тромбофлебіт, варикозну хворобу, трофічні рани, гінекологічні захворювання, глаукому і т. д.

Чи є побічні ефекти? При дотриманні правил догляду за ранками побічні ефекти відсутні. 

Де беруть п’явки для лікування? Існують спеціальні біофабрики, на яких здійснюється ветеринарний контроль за ростом п’явок та відсутністю у них інфекцій. Заразитися від п’явок неможливо, вони використовуються один раз.

Протипоказання застосування гірудотерапії? Протипоказання: 1) порушення згортання крові (гемофілія); 2) злоякісні пухлини; 3) вагітність.

Чи можна лікувати п’явками самостійно? Ні, це повинний робити лікар, який пройшов спеціальну підготовку та може правильно визначити необхідні зони впливу, кількість п’явок та проконтролювати курс терапії.